Představte si...

úterý 29. leden 2008 22:35

Představte si: Je rok 1963, osmnáct let po pádu nacistické diktatury v Německu.

V Bundestagu je husto... poslanci budou volit prezidenta. Mezi jinými tu zasedají i chlápci z NSDAP. Mohla se ta pakáž aspoň přejmenovat, pomyslí si člověk... Ale proč by to dělala? Přece se za své názory nebudou stydět a pro část občanů byla éra Hitlerova tou správnou. Koneckonců i šéf jedné ze dvou nejsilnějších stran říká, že za Hitlera sice došlo k určitým přehmatům, ale že bychom celé to období měli nazývat totalitou? To je přece přitažené za vlasy! Blíží se prezidentské volby. Oba kandidáti na post prezidenta si u nácků podávají dveře: Jejich hlasy totiž ve finále rozhodnou.

Zeptejte se v Německu, jestli by něco takového bylo myslitelné. A pak mi, prosím, někdo vysvětlete, jak je to možné u nás. Já to nechápu.

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora