Jak se pozná dobrá škola?

čtvrtek 17. listopad 2011 16:10

Testovat žáky - netestovat žáky, rušit školy - zakládat školy, vyhazovat, nabírat asistentky, startovat nové portály, rušit portály, hodnotit školy... podle... víte někdo podle čeho chce MŠMT hodnotit kvalitu škol? Myslíte, že to vědí aspoň v Karmelitské? A co ta kritéria hledat společně?!

Ono je hezké říci si, že budeme podporovat kvalitní školy, ale to bychom se nejdřív museli shodnout na tom, co to kvalitní škola je, jak ji poznáme.

Jak se pozná dobrá škola?V předchozím blogu jsem slíbil návrat k otázce jak poznat dobrou školu. A řekl jsem si, že by mě zajímalo, jak to vnímají ostatní - a pustil do světa anketu Jak se pozná dobrá škola >>, kterou najdete na odkazované stránce.

Názorový stav v "mezičase" vidíte po pravé straně. Další alternativní odpovědi lze přidávat, souhlasit můžete i s několika znaky současně.

Pokud školy chceme hodnotit, měli bychom si udělat aspoň trochu představu, co od škol čekáme. Pojďte se k diskusi o tom, co to je dobrá škola připojit a vyjádřit v anketě svůj názor. Čím víc lidí v anketě vyjádří svůj názor, tím větší výpovědní hodnotu její výsledek bude mít.

Tomáš Houška

Související články


Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora