Pořídíte si nové SPZ v aukci?

čtvrtek 22. září 2011 07:39

Dočetl jsem se, kolik že peněz shrábli lační korupčníci, kteří přednostně rozdělovali kmotrovské espézetky na auta. Ono se to číslo už jmenuje nějak jinak, ale tuhle nepřesnost mi odpusťte. Ale podstatné je, že správně se měla čísla přidělovat náhodně, a ti lumpové to obcházeli. A tak se ptám proč? Ne proč brali úplatky, ale proč má být správné přidělovat čísla náhodně.

Vzhledem k tomu, že se vždycky najdou jelítka s malým při... totiž sebevědomím, kteří nějaké to privilegované identifikační číslo budou potřebovat a budou ochotni za něj žravému úředníčkovi vysolit obtížně pochopitelnou sumu, nesnažil bych se jim to komplikovat. Jen bych ty peníze místo do kapes úředníka solil pěkně do státní či obecní pokladničky. Jak? To je docela prosté:

Půl národa kupuje kdejakou blbost na Aukru a eBay. Jak fungují aukce, u nás ví už většina školáků. Pojďme čísla na auta přidělovat v aukcích. Úřad prostě zveření dlouhý seznam VŠECH registračních čísel generovaný hezky pěkně jedno po druhém - tedy snadno zkontrolovatelný ve své úplnosti. A úředníci budou volná čísla přidělovat jak housky na krámě jedno po druhém - bezplatně. Tedy ve skutečnosti, kdo máte zkušenost - například mně nějaký pižďuch uloupl z auta espézetku a když jsem to šel na úřad řešit, vypláznul jsem za novou 800,-. Ale říkejme tomu bezplatně, to u nás letí. Čísla budou bezplatně, pokud se spolehnete na náhodu.

Pokud nebudete chtít věřit náhodě, prostě si na číslo svého srdce a nedoceněného ega přihodíte částku, kterou budete ochotni obětovat. O ta, která se podobají ilustračnímu obrázku, se nejspíš teflonoví Kenové ve značkových oblecích poperou, a jejich cenu v aukci vyženou do oblačných výšin. My jim to budem přát, protože cenu za vydražená čísla zaplatí pěkně do obecní kešeně.

Nepřejícníci mi určitě namítnou, že to by pak policie moc snadno získala seznam mafiánů a grázlů, navíc seřazený podle peněz, které jsou ochotni zaplatit za úplnou bláznivinu. Ale já myslím, že dotyčná ťululum nic podobného nenapadne. Podívejme - když je někdo s platem 50.000,- schopný přijet do práce na magistrátu ve svém novém Bentley za několik mega a na něm se pyšní číslem jak z binga z výherního automatu přilehlého kasína, nevěřím, že by se obával nějakých úskoků. On své prachy přece dává na odiv rád. Kdoví, zda-li by se dokonce nestal v jistých kruzích společensky prestižním seznamem seznam nejmatněji dražených espézetek. Ten by měl úřad provozovat také a umístit na něj reklamu na značkové pánské parfémy, stylové časopisy a podobně - a kasírovat prašule i za tu. Dobrý hospodář přece nepromarní žádnou příležitost.

Ty máš nejdražší čísla v ČR? Páni, to jsi borec! A tak.

A i kdyby ne, systém přidělování čísel na základě výše zmíněných veřejných aukcích zlikviduje korupci. Proto očekávám, že nám úředníci, jejichž vedlejší příjmy takový nápad ohrozí, vysvětlí, proč je cosi podobného zhola neproveditelná pitomost. Až si pořídím politickou stranu, dám si to spolu s pár dalšími nápady do programu. Tedy, pokud mi to mezitím nevyfoukne někdo jiný - což by na druhou stranu bylo super.

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora