Slováci odmítají zachraňovat německé banky. Fuj!

pondělí 12. červenec 2010 21:57

Tak nějak si překládám dění v euroekonomice. Pohoršení Němců a Francouzů bychom konečně měli začít pojmenovávat správnou sémantikou. A ze stejného důvodu bychom měli přestat mluvit o záchraně Řecka. Vždyť žádné Řecko nikdo nezachraňuje a ani to nemá v úmyslu. Pohled na řecký rozpočet dokazuje, že ani sami Řekové.

Slováci odmítají půjčovat ...tedy ehm, skutečně jsme všichni přesvědčeni, že jde o návratnou půjčku a nikoli dotaci? ...Řekům, kteří při obdobném ekonomickém výkonu žijí ve výšinách dvakrát vyšší životní úrovně. Neoblomily je ani deklarované snahy Řeků s tím něco dělat. Ne že bych se divil, vždyť "něco s tím dělat" znamenalo spíš marketingovou kamaň za navození alespoň jakési věrohodnosti Řecka. Ale že by rozpočet Řecka reálně přestal plánovat další schodky, o tom nikdy řeč nebyla. Řecko neplánuje vyrovnaný rozpočet a splácení dluhů, plánuje jen pomalejší prohlubování schodku. Prý by jinak vypukly nepokoje.

Volání Němců a Francouzů o nutnosti sounáležitosti je třeba také správně pojmenovat. Nejde o to, že by se Řekové měli naučit lépe hospodařit, jde o to, aby německé a francouzské banky nepřišly o své investice v Řecku. Řecký rozpočet je pak jenom překladištěm peněz, které hbitě zamíří zpět do Německa a Francie, domů k mamince a tatínkovi. Pikantnosti tomu dodává, když vidíme, jak Řecko dál nakupuje německé ponorky a tanky. Možná by nebylo od věci Slovákům aspoň prozradit, které ty krásné ponorky Řekům zaplatili.

Ale to by asi Slováci museli přestat zlobit. Zatím mu němečtí a francouzští politici jen vyhrožují, ať kouká pustit chlup a přes bruselsko-řecký penězovod sanuje spekulativní investice německých bankéřů. Co přijde, když neuposlechnou? Já bych to rozhodně vyzkoušel.

Tomáš Houška

David MatejuMusim reagovat ...12:4718.7.2010 12:47:17
dr .med.cerny, obcan EU , ale ne Ceskaiexcentricti partneri nasi EU01:3613.7.2010 1:36:48

Počet příspěvků: 2, poslední 18.7.2010 12:47:17 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.