Jsme jen (nedobrovolným) komparsem?

úterý 16. únor 2010 13:19

Z volebních billboardů se na nás zubí modelové a figury z databank. Lidé, kteří o svém figurování ve volební kampani ani netuší. A politikům to přijde jako "normální". V  pořádku. Dělají to tak i ostatní politické strany, tak to musí  být v pořádku.

Billboard, kde mi Paroubek s úsměvem lže do tváře, že mu jde i o můj důchod, a skupina dánských komparzistů se culí s ním, mě opravdu uráží.

Tak za prvé: Politik se má prezentovat tím, co udělal. Ne tím, co na billboardech jednou za čtyři roky slíbí. Jakékoli billboardy mě urážejí. Vypráskal bych politiky s nechutností zvanou volební kampaň. Je to nejodporější a nejhloupěj prováděná reklamní masírka, a nejhorší na ní je, že ji kompletně platíme my sami. Dotacemi, které získávají politické strany legálně, i temnými proudy veřejných peněz, které jsou (u nás pravidelně) neprůhledně posílány podivným vítězům předražených veřejných zakázek. A jediní opravdoví vítězové situace část z nich mecenášsky přes další účty a firmy darují politickým stranám, které si k tomu ochočili. Strana, která pouští desítky milionů do volebních billboardů nepřímo přiznává, o kolik připravila obyvatele této země.

Za druhé, za můj důchod žádný Paroubek nebojuje. Můj důchod se celá levá část politického spektra snaží systematicky, důsledně - a bohužel víceméně úspěšně - prožrat. Celé levicové vládnutí směřuje k tomu, že dnešní čtyřicátníci (a ti co přijdou po nás) už žádný reálný důchod neuvidí. Každá milarda schodku rozpočtu se stává dražší a dražší, a až my budeme v seniorském věku, bude tenhle stát díky levici v lepším případě horko těžko splácet úroky z dnešních dluhů.

A fakt, že jsou na billboardech politických stran modelové z databank mi přijde jako důkaz, že politika se tak dokonale vyprázdnila, že o obsah vůbec nejde. Politik, který na plakát vystavuje falešné příznivce - a je mi jedno, jestli to dělají všichni - to je vrchol. To je člověk, kterému jsou lidé ukradení. Modelové, voliči... to vše je jen kompars pro jeho volby. Člověk, který politiku dávno nechápe jako příležitost k tomu udělat něco pro ostatní, ale jako nekonečné koryto a celé dilema je výhradně o tom, jak se u něj udržet.

P.S.

Chcete-li se přidat k těm, komu se předvolební masírka ve všech médiích a na všech možnách plochách nelíbí (a jste současně uživateli Facebooku), můžete se přidat:

http://www.facebook.com/group.php?v=info&ref=nf&gid=309496813347

 

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora