Choďte pěšky

úterý 25. září 2007 07:23

Zkoušeli jste někdy změřit, jak dlouho vám trvá, než různé vzdálenosti ujdete pěšky a jaké je třeba v Praze srovnání s městskou hromadnou potažmo s autem?

Mně to tak vyšlo před pár lety, něco mi přeskočilo přes nos a začal jsem do své kanceláře na Senovážném chodit z Dejvic pěšky. Tak půlhodinka svižné chůze přes Letnou a Staré město. Nádhera. Metrem jsem tam byl trochu rychleji, ale překvapivě takový zázrak to také nebyl. A to ještě tedy, pokud jsem z metra vyrazil zase po svých. Když jsem zkombinoval metro s tramvají, než se překodrcala z Václaváku na Senovážné, vyšlo to tak nastejno. Pravda, někdy vám městská hromadná nějakou tu minutu ušetří, ale pohybujete-li se v centru, žádná sláva to není. Po měsíci bojkotu ježdění na „malé a střední“ vzdálenosti, zjistíte, jak velký okruhměsta můžete docela pohodlně obejít po svých. Překvapivě velký.

Nebojte, nejsem aktivitsta žádného nového hnutí. Ale mám poměrně dost sedavé zaměstnání, pohybu si moc neužiju. A dost často je taková procházka jediný viditelný pohyb, který udělám, když nepočítám pět minut, kdy si jdu uvařit čaj, abych mohl pokračovat ve vejrání do monitoru. Chození pěšky je takový maličký luxus. Šílenci, kteří se někam neustále ženou, mě asi budou přesvědčovat, že si ho nemohou dovolit... Ale vy třeba můžete. Zkuste to.

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora