Readers Digest nemá problém se spamerstvím

čtvrtek 17. září 2009 07:13

Readers Digest nemá problém se spamerstvím
tomáš

Byly doby, kdy mou poštovní schránku plnily čtvrtkilové obálky Readers Digest, ve kterých mi posílali klíče od auta, zaručeně výherní losy a upozornění, že nikdo jiný nemá větší šanci vyhrát sto milionů než já. Prakticky řečeno, že má šance vyhrát je stejně iluzorní jako šance všech ostatních.

Zazačátku jsem se tím bavil a jejich tučné zásilky po roce vážil na kuchyňské váze - za rok mě napakovali skoro kilogramem nesmyslů - a přicházející dopisy hodnotil jako zasílání špatně vytříděného odpadu.  Než jsem je hodil do kontejneru na papír, bylo totiž nutné vyjmout ty veselé propriety v podobě klíčů od auta. Readers Digest mi vůbec už léta dává najevo, že mě považuje za kreténa. Jejich dopisy plné pečlivě vykonstruovaných manipulativních frází o tom, jaké mám štěstí mi nedává šanci myslet si nic jiného. Aspoň v tom jsme si kvit.

Pravda jednou mi bez ptaní poslali na dobírku knihu. Nic zlého netuše jsem ji vyzvedl a  doma nad tím škvárem pak zuřil. Následovalo pár telefonů a mailů a slib, že když ji pošlu zpět, vrátí mi peníze. Neudělali to. A budete se s těmi neřády soudit o tři stovky?

No dobře... teď zahájili nové kolo války. Začali mě bombardovat spamem. Docela obyčejným sprostým internetovým spamem. Nenabízejí mi v*i*a*g*r*u, ani 100 miliard dolarů nebo proloužení penisu. Vlastně obsah vůbec neinovovali - koneckonců můžete posoudit. Změnili formu. Nevyžádanou poštu mi narvali do e-mailu. Co vše jim vyplníte, jsem nedokoukal, sytém mi doporučil nepokračovat, protože stránka obsahuje škodlivý software. Soudím, že nebudu sám. Pokud i na vás se usmálo to štěstí, že nikdo jiný nemá větší šanci než vy a notář ověřil, že peníze jsou na účtě... dejte mi vědět. Budeme je žalovat společně. 

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora