Readers Digest nemá problém se spamerstvím

čtvrtek 17. září 2009 07:13

Readers Digest nemá problém se spamerstvím
tomáš

Byly doby, kdy mou poštovní schránku plnily čtvrtkilové obálky Readers Digest, ve kterých mi posílali klíče od auta, zaručeně výherní losy a upozornění, že nikdo jiný nemá větší šanci vyhrát sto milionů než já. Prakticky řečeno, že má šance vyhrát je stejně iluzorní jako šance všech ostatních.

Zazačátku jsem se tím bavil a jejich tučné zásilky po roce vážil na kuchyňské váze - za rok mě napakovali skoro kilogramem nesmyslů - a přicházející dopisy hodnotil jako zasílání špatně vytříděného odpadu.  Než jsem je hodil do kontejneru na papír, bylo totiž nutné vyjmout ty veselé propriety v podobě klíčů od auta. Readers Digest mi vůbec už léta dává najevo, že mě považuje za kreténa. Jejich dopisy plné pečlivě vykonstruovaných manipulativních frází o tom, jaké mám štěstí mi nedává šanci myslet si nic jiného. Aspoň v tom jsme si kvit.

Pravda jednou mi bez ptaní poslali na dobírku knihu. Nic zlého netuše jsem ji vyzvedl a  doma nad tím škvárem pak zuřil. Následovalo pár telefonů a mailů a slib, že když ji pošlu zpět, vrátí mi peníze. Neudělali to. A budete se s těmi neřády soudit o tři stovky?

No dobře... teď zahájili nové kolo války. Začali mě bombardovat spamem. Docela obyčejným sprostým internetovým spamem. Nenabízejí mi v*i*a*g*r*u, ani 100 miliard dolarů nebo proloužení penisu. Vlastně obsah vůbec neinovovali - koneckonců můžete posoudit. Změnili formu. Nevyžádanou poštu mi narvali do e-mailu. Co vše jim vyplníte, jsem nedokoukal, sytém mi doporučil nepokračovat, protože stránka obsahuje škodlivý software. Soudím, že nebudu sám. Pokud i na vás se usmálo to štěstí, že nikdo jiný nemá větší šanci než vy a notář ověřil, že peníze jsou na účtě... dejte mi vědět. Budeme je žalovat společně. 

Tomáš Houška

Pepepaní Lído,09:5117.9.2009 9:51:10
Lída V.S dovolením09:4517.9.2009 9:45:08
PepeJak se bránit?09:4017.9.2009 9:40:40
NaďaUrčitě je to07:2317.9.2009 7:23:58

Počet příspěvků: 4, poslední 17.9.2009 9:51:10 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.

Tomáš Houška

Tomáš Houška

Blog je místo, kde glosuju to, co mě na světě baví a zajímá. Hudbu, film, historii.

Pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. Nevěřící Tomáš. Kromě filmu dělám hodně netradiční teambuilding a pro školy mám nabídku akcí k mediální a filmové výchově. Ve volných chvílích kutím po kouskách knížku Dějepis pod lavicí, jejíž stručné střípky tu a tam utrousím i na blog.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.